خانه / دانلودها / دانلود: دارونامه رسمی ایران

دانلود: دارونامه رسمی ایران

دارونامه رسمی ایران کتابی است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشکده شهید بهشتی هر سال چاپ و توزیع می شود. در این کتاب داروهای ژنریک ایران بر اساس دسته های دارویی و درمانی طبقه بندی شده اند.

در نتیجه از این کتاب برای مرور بر دسته های دارویی و همچنین آشنایی با هریک از داروها می توان استفاده کرد. اطلاعاتی که این کتاب درمورد هر دارو توضیح داده است شامل موارد زیر می باشد:

  1. موارد مصرف دارو
  2. مکانیسم اثر
  3. فارماکوکینتیک (اثر بدن بر روی دارو)
  4. عوارض جانبی دارو
  5. موارد منع مصرف
  6. هشدارها
  7. نکات قابل توصیه
  8. تداخلات دارویی
  9. مقدار مصرف برای بزرگسالان و کودکان
  10. شکل دارویی

یکی از ویژگی های خوبی این دارونامه این است که مطالب کاربردی و مختصری را برای هر یک از داروها آورده است. همچنین در فصل بیست دوم این کتاب به صورت جداگانه داروهای گیاهی رایج در ایران بر اساس مورد مصرف آن ها طبقه بندی شده و سپس به معرفی هر یک از آن ها پرداخته شده است.

دو تا ضمیمه نیز در آخر کتاب وجود دارد که در یکی از آن ها نام های تجاری مطرح داروها را به صورت جدول آورده شده است. در ضمیمه دیگر نیز رده بندی مصرف داروها در دوران بارداری به صورت جدول آورده شده است.

این فایل الکترونیکی با پسوند PDF است که قابلیت سرچ دارد و شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به این پسوند آن را در موبایل و کامپیوتر اجرا کنید. راهنمایی:بهتر است نام داروها را به انگلیسی سرچ کنید.

پسوند فایل: PDF

حجم فایل: 6 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *