خانه / دانلودها / گام صفر شروع کار در داروخانه

گام صفر شروع کار در داروخانه

ایده نوشتن این کتاب از کجا آمد؟

از زمان راه اندازی پیج اینستاگرام “آکادمی دارو” افراد زیادی توی دایرکت از من سوالاتی راجب شروع کار در داروخانه می پرسیدند. در واقع این افراد قصد داشتند تا ببینند چگونه می توانند به عنوان تکنسین در داروخانه مشغول به کار شوند.

به همین دلیل سوالاتی که در این زمینه پرسیده می شد را نوشتم وسعی کردم جواب آن ها را در یک کتاب جمع آوری کنم. بنابراین هدف اصلی این کتاب الکترونیکی آشنایی با محیط داروخانه و نحوه ورود به آن و مشغول به کار شدن به عنوان تکنسین داروخانه می باشد.

خیلی از افراد می پرسیدند که من رشته تحصیلیم هیچ ارتباطی با داروخانه ندارد و یا اینکه من در دبیرستان ریاضی فیزیک خواندم آیا می توانم به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به کار شوم؟ این یکی از سوالاتی است که در کتاب پاسخ داده ام. بنابراین اگر شما الان در داروخانه مشغول به کار هستید ممکن است از مخاطبان این کتاب نباشید. هر چند خواندن آن نیز خالی از لطف نیست.

شرط اول ورود به داروخانه چیست؟

طبق آن چیزی که تجربه به من نشان داده افرادی که وارد این حیطه می شوند اگر علاقه مند به این رشته باشند به خوبی از پس کار بر می آیند. اما گاهی نیز بعضی از افراد از سر اجبار و یا بیکاری وارد این حیطه می شوند و خب متاسفانه می بینیم که نمی توانند به خوبی از عهده این کار برآیند.

من شخصا معتقدم شرط اول ورود در هر کار و پیشرفت در آن علاقه داشتن به آن کار می باشد. نه تنها داروخانه بلکه هر شغل دیگری نیاز به علاقه دارد. زمانی که شما این شرط را برای شغل مورد نظر رعایت کنید نه تنها از کار کردن خسته نمی شوید، بلکه از آن لذت می برید و امکان رشد و پیشرفتتان هم وجود خواهد داشت.

محیط داروخانه را بهتر بشناسید

محیط داروخانه یک محیط حساس از لحاظ مسئولیت می باشد. زیرا افراد شاغل در آن به طور مستقیم با سلامت و درمان در ارتباط هستند. بنابراین کار در آن خالی از استرس نخواهد بود.

متاسفانه افراد زیادی هستند که قبل از ورود به حیطه داروخانه هیچ شناختی راجب آن ندارند. بنابراین با اطلاعات کمی که در این رابطه دارند شروع به ثبت نام در دوره های تکنسین داروخانه می کنند و بعد از گذراندن این دوره ها و ورود به داروخانه می بینند که این کار با روحیات آن ها سازگار نیست.

قبل از ورود به این کار داروخانه را بهتر بشناسید

هدف دیگر این کتاب این است که شما قبل از ورود به حیطه داروخانه یک شناخت کلی از کار در داروخانه پیدا کنید تا ببینید آیا کار در آن برای شما مناسب هست یا خیر.

شاید بعضی از افراد بگویند این شغل یعنی تکسنین داروخانه اشباع شده و دیگر داروخانه ها شخصی را برای کار قبول نمی کنند. من به شما قول می دهم هیچ داروخانه ای از استخدام یک نیروی ماهر و حرفه ای بدش نمی آید! بنابراین دانش و مهارت شما می تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کند.

برای کسب دانش و مهارت نیز باز شرط اول همان علاقه است. اگر علاقه مند باشید به خوبی می توانید به یک تکنسین داروخانه ماهر و حرفه ای تبدیل شوید و شرایط کاری مناسبی را برای خودتان ایجاد کنید.

در آخر از شما عزیزان می خواهم نظرات و پیشنهادات خودتان را از طریق دیدگاه همین مقاله یا ای دی تلگرام آکادمی دارو با من مطرح کنید. اگر سوالی نیز در این زمینه دارید مطرح کنید تا در صورت صلاحدید در ویرایش بعدی به کتاب اضافه شود.

ID Telegram: @academy_daroo_tel

این کتاب به راحتی بر روی موبایل اجرا می شود و قابل خواندن است. جهت دانلود رایگان آن بر روی دکمه دانلود کلیک کنید.

کتاب شروع کار در داروخانه

یک نظر

  1. سلام و خسته نباشید.عالی مثل پیجتون.موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *